Almanya´da Burslar ve KYK Kredileri

Almanya´da Konaklama
7 Ağustos 2018
Berlin Teknik Üniversitesi
7 Ağustos 2018

Burslar ve KYK Kredisi

burslar2
Almanya’ da lisans ve yüksek lisans öğrenimi gören öğrenciler için çeşitli burs imkânları vardır. Üniversiteler kendileri birebir burs vermemekle beraber lisans ve yüksek lisans öğrencilerine burs veren çok sayıda özel kurum ve kuruluş vardır. Bu kurum ve kuruluşlar lisans, yüksek lisans olarak ya da bölümlere göre burs vermektedirler. Okumak istediğiniz programa ya da bölüme burs veren kurumlara başvuru tarihler içerisinde başvuru gerçekleştirdiğinizde o kurumlardan burs alma imkânını elde edebilirsiniz.

Bunun dışında Alman Akademik Değişim Servisi DAAD’ de yabancı öğrencilere çok sayıda çeşitli burs imkânları sağlamaktadır.

KYK BURSU/KREDİSİ

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 25.11.2010 tarihinde yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenim görecek olan öğrencilere yurt içinde öğrenim gören öğrencilerin faydalanmakta olduğu burs ve öğrenim kredi hizmetlerinden yararlanma hakkını kabul etmiştir. Bu ödemelerin yapılabilmesi için ayrıca mevzuat gereği öğrencilerden ‘’Kefaletname Senedi’’ de istenmektedir. Bu senedi onaylama yetkisi ise yurt içinde noterlere, yurtdışında ise büyükelçilik ve konsolosluklara verilmiştir.

Advertisment ad adsense adlogger