Avusturya da Dil Eğitimi

Harçlar ve Yaşam Masrafları
7 Ağustos 2018
Konaklama
7 Ağustos 2018

Avusturya da Dil Eğitimi

Avusturya’da eğitim dili Almanca olduğundan, bölümünüze başlayabilmeniz için ileri derecede Almanca bilmeniz gerekmektedir.
Almanca bilgisi yetersiz olan öğrenciler tüm üniversiteler tarafından kabul gören, anlaşmalı olunan kurslarda Almanca hazırlık programına alınırlar.
Almanca hazırlık programına alınan öğrencilerin lisans eğitimine kabul edilecek düzeye gelmeleri 3 dönemde gerçekleşmektedir. Hazırlık Programını başarı ile tamamlayan öğrenciler lisans eğitimi alacakları bölüme kayıt yaptırabilirler. Bazı bölümlere girmek için Almanca yeterliliğinin yanısıra bazı ek yeterlilik sınavlarına da alınabilirsiniz.
Viyana daki Üniversiteler sadece üç kurumla anlaşmalıdır.
Bu dil kursları;

VWU:

VWU Viyana üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösterir. Güz dönemi Ekim ayının başında başlar ve Ocak ayının sonuna kadar devam eder. Bahar dönemi ise Mart başlangıcından Haziran sonuna kadar sürer. Yeterli seviyeye gelen öğrenci üniversiteye başlamak için dil sınavına girer. Kurs ücreti dönemlik 1180 Avro ’dur.

ORIENT :

Güz dönemi Ekim ayının başında başlar ve Ocak ayının sonuna kadar devam eder. Bahar dönemi ise Mart başlangıcından Hazıran sonuna kadar sürer. Diğer kurslardan farklı olarak kayıt dönemleri daha esnektir. Yeterli seviyeye gelen öğrenci üniversiteye başlamak için dil sınavına girer. Kurs ücreti dönemlik 1180 Avro’dur.

WIHOK:

Güz dönemi Ekim ayının başında başlar ve Ocak ayının sonuna kadar devam eder. Bahar dönemi ise Mart başlangıcından Hazıran sonuna kadar sürer. Diğer kurslardan farklı olarak öğrenci tüm kurlari başarıyla tamamladığı takdirde Viyana Üniversitesi, Viyana Teknik Üniversitesi ve Viyana Ziraat Üniversitesinin dil yeterlik sınavlarından muaf olur ve doğrudan üniversite eğitimine başlar. Dönemlik ücreti 1180 Avrodur.
Advertisment ad adsense adlogger