Polonya’da Konaklama

Polonya Dil Eğitimi
27 Ağustos 2018
Burslar ve Kyk Kredisi
27 Ağustos 2018

Konaklama

hostel2
Polonya ya giden öğrenciler üç türlü ikamet edebilmektedirler. Bunlar;

1-Özel Yurtlar:
Bu yurtlar karmadır, çoğunluk olarak yabancı öğrencilerin kaldığı yurtlardır. Ücretleri elektrik, su, ısınma ve kira dahil 75 -250 Euro arasında olup apart tarzındadır. Banyo, WC ve mutfak oda içerisindedir. İnternet imkanı vardır. Odalar 6 kişiliktir, temel eşya olarak da tek odada 6 ranza 3 çalışma masası mevcuttur.

2-Apart Evler:
Apart evler, erkekler ve bayanlar için ayrı ayrı evlerdir. Yine aynı şekilde elektrik, su, ısınma kira dahildir. Ortalama 6-8 kişilik içindir. Genellikle 3-4 oda ve bir ortak paylaşım oturma salonu olup bütün eşyaları mevcuttur. Bu apart tarzı evler 8 kişilik olup evlerin kira bedeli de kişi başı 150 -250 Euro arasında değişmektedir.

3-Üniversiteye Kayıtlı Öğrencilerinin Kaldığı Yurtlar:
Bu yurtlara üniversiteler sadece kendi öğrencilerini kabul edilmektedir. Bir, iki ya da üç kişilik odalardan oluşabilmektedir. Genellikle kampus alanı içerisinde ya da kısa mesefade bulunmaktadırlar. Wc, banyo ve mutfak ortak kullanım alanı olmakla birlikte pek çoğunda kablosuz internet olanağı sağlanmaktadır. Kişi başı aylık ücreti 80 ila 200 Euro arasında değişmektedir.

Advertisment ad adsense adlogger