Makedonya Avrupa Üniversitesi

Makedonya Konaklama
28 Ağustos 2018
Makedonya Goce Delcev Üniversitesi
28 Ağustos 2018
Makedonya Avrupa Üniversitesi

Makedonya Avrupa Üniversitesi

Avrupa Üniversitesi Makedonya Cumhuriyeti’nde 2001 yılında eğitim hayatına başlamıştır.Avrupa Üniversitesi Başkent Üsküp merkezinde bulunmaktadır.2005 yılında Makedonya Cumhuriyeti tarafından resmen tanınmış olup akreditasyonunu almıştır.
Üniversite Makedonya’da tanınan ilk özel üniversite ünvanına sahiptir.

Nitelikli akademik kadrosu, modern tesisleri, kullandığı yüksek teknoloji ve sahip olduğu eğitim kalitesi ile uluslar arası ölçütlere uygun eğitim sürdüren bir üniversitedir.

Avrupa üniversitesi aynı zamanda IACBE kurumu tarafından akredite almış ve bu sayede diplomaları ABD ‘ de geçerlilik kazanmıştır.

Avrupa Üniversitesi, Makedonya’da kurulan ilk özel üniversitedir ve 2001 yılından itibaren aktif olarak eğitimine devam etmektedir. Üniversite şuana kadar binlerce mezun vermiş bulunmaktadır.

Avrupa Üniversitesi’nin bünyesinde aktif eğitim veren 9 fakülte bulunmaktadır .ve Makedonya’da özel üniversiteler arasında Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi bulunan ilk ve tek üniversite olma özelliğini taşımaktadır.

Kamu Yönetimi – (Makedonca)

Advertisment ad adsense adlogger