Makedonya Kabul Şartları

Makedonya Üniversite Sistemi
28 Ağustos 2018
Makedonya Dil Eğitimi
28 Ağustos 2018

egitimjpeg

Makedonya Üniversiteleri Eğitim

Makedonya Üniversiteleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Makedonya üniversiteleri bölümleri eğitimi için Lise veya meslek lisesi diploması yeterlidir. Makedonya üniversiteleri meslek lisesi veya lise diploma derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Makedonya üniversiteleri bölümleri için öğrencilerin lise diploma derecelerinin hiçbir önemi yoktur.

Makedonya üniversiteleri bölümleri eğitim için LGS – LYS sınav şartı aranmamaktadır. Makedonya üniversiteleri bölümleri okumak için lise diploması yeterlidir. Makedonya üniversiteleri taban puanları yoktur.

Makedonya üniversiteleri Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Makedonya Üniversiteleri diplomaları Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Makedonya üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Makedonya Üniversiteleri hukuk fakülteleri diplomalarının geçerliliği için öğrenciler Türkiye’de okutulan bazı fark dersleri almaktadır.

Makedonya üniversiteleri bölümleri Makedonca, İngilizce, Makedonca dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya Avrupa Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler Eğitim Makedonca dilinde olduğu için hazırlık Sınıftan başlarlar. Makedonca olarak Diş hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Hukuk eğitimi alabilirsiniz.

Makedonya Üniversiteleri ücretleri üniversiteden üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir. Makedonya Üniversiteleri ücretleri diğer ülkelerdeki üniversite fiyatlarından daha düşüktür. Makedonya Üniversiteleri ücretleri bölümlerine göre değişmektedir.

Makedonya Üniversiteleri ücretleri 1000-4000 Euro arasında değişmektedir.
Makedonya Üniversiteleri fiyatları Makedonca tıp bölümünde 1000 – 3000 arasında değişmektedir. Makedonca Diş Hekimliği Fakültesi 4000 Euro, Makedonca Eczacılık Fakültesi 4000 Euro, Makedonca Hukuk Fakültesi 2500 Euro, Makedonca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi 2500 Euro’dur.

Makedonya Üniversiteleri lisans tamamlama

Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde Makedonya Üniversiteleri lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları önce Makedonya Üniversiteleri üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama programları için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Makedonya Üniversiteleri Hazırlık Dil Okulu

Makedonya Üniversiteleri  Makedonca, İngilizce, Makedonca dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya Avrupa Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler Eğitimi Makedonca dilinde olduğu için direk 1. Sınıftan başlarlar. Makedonca olarak Diş hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Hukuk eğitimi alabilirsiniz. Makedonca veya İngilizce eğitim alacak öğrencilerde hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Hazırlık iki sömestır olmaktadır.

Makedonya eğitim bölümleri Makedonca, İngilizce ve Makedoncadır.Makedonca eğitim alacak öğrenciler hazırlık eğitimi almazlar. İngilizce olan bölümlerde,Uluslararası IELTS veya TOEFL gibi ingilizce yeterlilik belgesi olan öğrenciler Makedonya Üniversiteleri üniversiteleri 1. Sınıfına doğrudan kayıtlarını yapabilirler.

Makedonya Üniversiteleri  Başvuruları

Makedonya Üniversiteleri  başvurularımız tüm sene boyunca devam eder. Makedonya Üniversiteleri  kabul belgesi 4-5 haftada alınmaktadır. Makedonya öğrenci vizesi de 4-5 haftadır. Öğrencilerin Makedonya Üniversiteleri  alabilmesi için 8-10 haftaya ihtiyaçları bulunmaktadır.Bu süreler kesin olmamakla beraber değişebilmektedir.

Makedonya Üniversiteleri  Başvuru ve Kayıt Belgeleri

Tüm belgeler Valilik veya kaymakamlık’ta  apostil yapılmalıdır.

  1. LİSE DİPLOMASI; Lise Diploması aslı ve Noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostilli.
  2. PASAPORT FOTOKOPİSİ; Pasaportun resimli olan bölümün fotokopisi. (En az 2 yıl süreli )
  3. TRANSKRIPT; Lise Not Dökümü 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apostilli
  4. SAĞLIK RAPORU;  Devlet hastanelerinden veya Aile hekimliğinden alınan sağlık raporu, ve HIV negatif ibaresi yer almalıdır. Sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli
  5. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ; Nüfus müdürlüğünden alınacak. Vilayet makamından apostilli
  6. FOTOGRAF; 7 Adet vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.
  7. ADLİ SİCİL KAYDI; Vilayet makamından apostilli
  8. TAAHÜTNAME; Yurtdışında eğitim göreceği süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge. Vilayet makamından apostilli

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür.

Belgenin yurt dışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.

Makedonya Üniversiteleri  Şartları

Makedonya Üniversiteleri  almak için meslek lisesi veya lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Makedonya Üniversiteleri Makedonca dışındaki herhangi bir dilde üniversite okuyacak olan öğrenciler ,üniversite dil hazırlık okula devam ederler. Başarılı olduklarında İstedikleri bölümde Makedonya Üniversiteleri  alabilirler.

Makedonya Üniversiteleri  Taban Puanları

Makedonya Üniversiteleri  Taban Puanları yoktur. Makeodonya Üniversiteleri için diploma yeterli olmaktadır.

Makedonya Üniversiteleri  LGS-LYS

Makedonya Üniversiteleri  için LGS-LYS şartı aranmamaktadır.

Makedonya Üniversiteleri  YÖK Denklik

Makedonya Üniversiteleri  YÖK tarafından tanınmaktadır.Diplomalar Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir.

Advertisment ad adsense adlogger