Slovenya Primorska Universitesi

Slovenya Maribor Universitesi
28 Ağustos 2018
Makedonya Eğitim Sistemi
28 Ağustos 2018

2

Primorska Universitesi

Primorska Üniversitesi Kuruluş: 2003

Öğrenciler: 5338

Web Sitesi: http://www.upr.si/

İlk çabaları ülke bağımsız hale geldikten sonra yeni bir Sloven üniversite kurulması yönünde ilk somut adımlar atılmıştır ise Littoral bir üniversite, neredeyse yüz yıl önce yapılmış kurmaya. Böylece 1992 Littoral yükseköğretimin gelişmesine uzman çalışmanın hazırlanması gördüm ve bir yıl sonra niyet yazmak Üniversitesi Çalışma Merkezi’nin kurulmasını öngören imzalandı. 1996 Bölgede yükseköğretimin gelişimini kolaylaştırmıştır ve yasal hazırlanan Koper Üniversitesi Study Centre oluşumunu, tanık olurken, 1995 yılında, Sloven Bilim ve Araştırma Merkezi, gelecekte üniversitenin entelektüel potansiyelini toplamak amacıyla kuruldu üniversite kurulması için temeli. İki yıl sonra, niyet mektubu da bölgesel ekonomik sektör temsilcileri tarafından ve ticaret bölge odaları tarafından imzalandı.

Son olarak, Ocak 2003 29, Sloven Meclis Primorska Şartı Üniversitesi geçti. İki ay sonra, Mart 2003’de 17, Primorska Üniversitesi Koper Bölge Mahkemesi tarafından tutulan tüzel kişilerin kayıt girmiştir. Yeni kurulan bir üniversite üç fakülte, iki yüksekokul ve iki araştırma enstitüleri oluşur.

EĞİTİM

Primorska Üniversitesi Çalışmaları 6 fakültelerinde düzenlenmektedir, Edebiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Matematik, Fen Bilimleri ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Turizm Araştırmaları Fakültesi – Turistica ve Sağlık Bilimleri Fakültesi. Primorska Üniversitesi 6000’den fazla öğrencinin katıldığı ediliyor. Primorska Üniversitesi Fakülteleri yüksek kaliteli, çeşitli ve içerik cazip çalışmaları sunuyoruz.

ÇALIŞMA ALANLARI

Edebiyat ve sanat (Felsefe, Tarih, Arkeoloji, Kültürel miras, Sloven, İtalyan, Çeviri, Medya çalışmaları)
Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Eğitimi
Sosyal Bilimler (Antropoloji, (Inter) kültürel çalışmalar, Coğrafya, Yönetimi (Ekonomi, İşletme ve Organizasyonel bilimler, Hukuk))
Matematik ve Finansal Matematik
Bilgisayar bilimleri ve bilişim
Doğa Bilimleri (Biyoçeşitlilik, Doğa koruma, Biyoinformatik, Biyopsikoloji)
Tarım (Akdeniz tarım)
Sağlık (Sağlık ve hemşirelik, Diyetetik, Uygulamalı kinesiology)
Turizm (turizm gelişimi, Ağırlama yönetimi, Kalkınma ve turizm hizmetlerinin pazarlanması, Yönetim ve girişimcilik turizmine, kültürel turizm ve kültürel mirasın sürdürülebilir

Advertisment ad adsense adlogger