Kayak Okulları

EURO SKI SCHOOL, çocuklarımız ve gençlerimizin tatil dönemlerinde yorgunluklarını atmaları, tatillerini en iyi şekilde ve verimli geçirmeleri, öğrenmeleri yabancı dil bilgi ve iletişim bilgilerini ilerletme ,kendi özgüven, seviyelerini test etme ve eğlenmeleri amacıyla yaz kış kampları organize ederek hizmet vermektedir.
Kamp programımız güvenlik, eğitim, eğlence çatısı altında oluşmaktadır. Kamp, toplum içerisinde sevgi-saygı bağlarıyla belirli kurallar ve kamp programına uyum çerçevesinde işler.
Sömestr kayak kampı ve snowboard kampı, kayak – snowboard sporunu öğrenmek isteyen veya bu spordaki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen 9–14 ve 15-18 yaş grubu çocuklarımız ve gençlerimiz için düzenlenmektedir.
Çocuğunuzla aynı ortamda fakat kampımızdan bağımsız olarak kar keyfini yaşamak istiyorsanız lütfen bilgi alınız.
Kayak ve snowboard Kampı’mızda da öğrencilerimiz bütün aktivitelere, gruplar halinde  grup liderleri ve sorumlu yöneticileri ile birlikte programlı bir şekilde katılırlar. Kayak derslerinden yorgun dönüldüğü de dikkate alınarak  otel içerisindeki aktivitelere öğrencilerimiz isteklerine göre seçmeli şekilde katılırlar ancak kendi başlarına hareket edemezler mutlaka seçtiği grupla ve sorumlu grup lideriyle birlikte olmak zorundadırlar.
Kayak ve snowboard dersleri dışındaki zamanlarda 9 – 14 ve 15-18 yaş gruplarının aktiviteleri farklıdır.
KAYAK-SNOWBOARD DERSLERİ:
Kayak dersleri, EURO SKI SCHOOL ‘un kayak öğretmenleri tarafından İNGİLİZCE verilecektir. Her gün 2 saat sabah,2 saat öğleden sonra olmak üzere 6-8 kişilik gruplar halinde kayak ve snowboard dersi yapılır. Ders saatleri 1.dönem 20saat, 2.dönem 20 saattir.
Öğrencilerimiz kayak bilgi seviyelerine göre gruplandırılır, yeni başlayan, az bilen, orta seviye, ileri seviye gibi gruplar halinde farklı kayak programlarına dahil olurlar. Vaytur grup liderleri kayak ve snowboard dersleri esnasında da her gruba yardımcı olarak eşlik etmektedir.
Görkemli yamaçlarla çevrili Bansko kayak merkezi, 75 kilometre uzunluğundaki toplam kayak parkuru ile 1’nci sınıf kalitede sürüş keyfini misafirlerine yaşatmak için kusursuz bir şekilde planlanmış. Bansko pistlerinin her gün fiziksel durumunu denetleyen 14 pist bakım aracı ile zemin sürekli en mükemmel kayak koşullarına hazır durumda tutuluyor. Devlet eliyle işletilen kayak tesislerinden sorumlu teknik ekip sayesinde Bansko pistlerinden karın Aralık ayından Mayıs’a kadar kalkmaması için yoğun teknik önlemler alınıyor.
Pirin Dağları’nın tam kalbinde bulunan son derece modern bir tatil merkezi olan Bansko Kayak Tesisi, Doppelmayr Gondola aracılığıyla 75 kilometre uzunluğundaki kayak hattı üzerinde rahatlıkla istenilen her piste kayakçıları hızlı bir şekilde ulaştırıyor.
Bansko, Pirin Dağı’nın görkemli manzarası eşliğinde ve engin masmavi gökyüzünün altında sonsuzluğa açılmanın, tüy kadar hafiflemenin en güzel yolu… Derin karlı yamaçların birinden diğerine atlayarak kaymanın deneyimini yaşamak için adrenalin dolu ekstrem kaymanın zevki en çok Todorka Zirvesi’nde yaşanıyor.
Doğu Avrupa’nın hızla en popüler ve en çekici kış sporları merkezlerinden biri haline gelen Bansko, toplam 22 kilometre uzunluğundaki liftleri sayesinde, istenilen zorluk seviyelerine uygun Bansko pistlerine ulaştırıyor.
Bansko Kayak Merkezi, Bulgaristan’ın en büyük ve en iddialı kayak merkezleri arasında yerini alırken; 2014 Kış Olimpiyatları adaylarından da biri oldu. Avrupalı kayakçıların yeni favorisi olan Bansko, Dünya Kayak Şampiyonu Alberto Tomba’nın da kaymaktan zevk aldığı, şampiyonlara layık bir piste de ev sahipliği yapıyor. Bansko pistleri arasında 2600 metrede bulunan ve Tomba ismiyle anılan “siyah” zorluk seviyesine sahip olan bu pist, hiç şüphesiz en cazibi ancak aynı zamanda bölgenin en zorlu olanı olarak tanımlanıyor. Kendine has karakteristik özelliklerinden dolayı Audi FIS Dünya Alp Kayak Şampiyonası gibi birçok uluslararası yarışa ev sahipliği yapan pistin ünü hızla tüm Avrupa’ya yayılıyor.
Bansko kayak bölgesine son yıllarda 700 milyon Euro’dan fazla yatırım yapıldı. Pistlerinin daha fazla kayakçı için heyecan uyandıran bir kayak merkezine dönüşümü ise 6 mavi, 5 kırmızı ve 2 siyah, toplam 13 farklı zorluk derecesine sahip pistlerle sağlanıyor.
Bansko Kayak Merkezi Projesine göre otellerle kayak pistleri birbirinden bağımsız iki bölge olarak planlanmış. Bölgedeki oteller 925 ile 950 metre yükseklikte yer alırken, pistler 2000 ile 2600 metre arasında konumlandırılmış. Oteller bölgesinden Bansko pistlerine ulaşım Gondol hattı yardımıyla yaklaşık 30 dakika süren bir seyahatten sonra sağlanIyor.
PAMPOROVO Gözleri kamaştıran beyaz kar, güneşin altında parlayan buz tanecikleri, Rodopların görkemli ihtişamı ve dağ yollarının ince, uzun zarafeti… 
Rodop Dağları’nın zirvesine oturmuş Snejenka tepesi yamaçlarına adeta kış turizmi için kurulmuş Pamporovo Kayak Merkezi,  mavi semanın altında beyaz ipeğe çizilmiş bir resim gibi, havada dolanan rüzgar çevrede bulunan asırlık ormanlarının ferah çam kokusu yayılıyor Pamporovo’ya…
Kış turizmi açısından bereketli ve ılıman bir iklime sahip Pamporovo’da kar Aralık ayından Mayıs ayına kadar dağdan kalkmazken; altı aylık sezonun 120 günü güneşli geçer. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu bölgede, ortalama hava sıcaklığı -3 derecedir. Pamporovo’yı çevreleyen yüksek tepeler bölgeyi rüzgârdan koruyarak; dağa yağan kar örtüsü 6 ay boyunca bölgeden kalkmaz. Pamporovo’da çok büyük ısı değişikliğinin olmaması; Pamporovo kayak merkezine kayak yapmaya gelen misafirlerin güvenli bir şekilde kayak yapmalarına izin verir. 
Güneydoğu Avrupa’nın bilinen kayak merkezlerinden Pamporovo’da toplam 25 kilometre uzunluğunda farklı zorluk derecelerine sahip pistler bulunur. Büyük slalom için yarış kayak pisti dahil tüm kategorilerde kayakçılar için Pamporovo pistler mükemmel sürüş keyfi sunar.  “Ben profesyonel kayakçı değilim ki!” diyenler için kolay ve orta düzey parkurların sayısı oldukça fazladır. Yıl boyunca ortalama 150 gün kar bulunan merkezde, her ihtimale karşı suni kar makineleri ile ihtiyaca göre kar takviyesi yapılır.  
En uzun pist 4,2 km uzunluğundadır. Siyah zorluk derecesine sahip pistler uzman kayakçıların cesaretini sınarken; dağın yamaçları ve yuvarlak tepelerinde bulunan Pamporovo pistleri yeni başlayanlar ve orta düzey kayakçılara güvenli kayma deneyimi yaşatır. Özellikle Çepelare ve Meçi Çal tepesi çevresinde konumlanan Pamporovo pistleri… Bölgede çamlar arasında virajlı dönemeçler çizen küçük ya da büyük çaplı Pamporovo pistlerde kaymak; şehir hayatının tekdüzeliğinden ve bitmek tükenmek bilmeyen işlerin geride bırakması için zihninizi boşaltmanıza yardımcı olacak.  
Yunanistan sınırına yakın Mogilitsa, Predela ve Stoykite mevkinde yer alan Pamporovo pistlerinin eğimi ve yapısı kayağa yeni başlayanlar için idealdir. İleri derece kayakçılar için hazırlanan The Wall, Pamporovo pistleri arasında en zor ve en tehlikelisi olarak ün salmıştır. Board severler için zorluk derecesi yüksek olan siyah pistleri tavsiye ederiz. Çocuklar için özel bir pist de bulunmaktadır. 
Pamporovo Kayak Merkezi Bilgileri
Pamporovo kayak merkezi en uzun lift: 1926 m, 
Pamporovo kayak merkezi en alçak lift: 1450 m, 
Pamporovo kayak pisti dikey eğimi: 476 m,
Pamporo Kayak Merkezi lift sayısı: 18, 
Pamporovo kayak tesisinin taşıma kapasitesi: 15.000 kişi/saat, 
Pamporovo kayak pisti sayısı: 17, Başlangıç seviyesi: % 78, Orta seviye: % 18, İleri seviye: % 9, 
Toplam Pamporovo kayak pisti uzunluğu: 25 km, Cross country: 34 km
Avusturya’nın kuzeyinde yer alan Zel am See, Kaprun buzul bölgesi ve Zell gölünün yanında bulunmaktadır. Avrupa’da kayakseverlerin öncelikli tercihlerinden birisi olan Zel am See, 138 km uzunluğu bulan yamaçlarıyla uzun bir kayak ve snowboard macerası sunuyor.  Zell am See kayak merkezi, profesyonel kayakçılar ve snowboard tutkunları için mükemmel pistlere sahipken, yeni başlayanlar için uzman kayak eğitmenlerinin gözetiminde en uygun kayak alanlarında öğrenme şansı sağlıyor. Schmttenhöhe ve Kitzsteinhorn karlı dağların ortasında, çeşitli kayak pistleriyle eğlence dolu bir kayak tatili garanti ediyorlar. Schmitten & Maiskogel bölgesi ise kayak yapmak isteyen aileler için en iyi lokasyon olarak biliniyor.
Zell am See’de kayak sezonu, sonbaharın ilk ayında başlar ve yaz ayları gelene kadar devam eder. Kitzsteinhorn buzulunda ise yılın on ayı boyunca snowboard ve kayak yapmak mümkündür. Sezon boyunca aldığı kar yağış oranıyla, kış sporlarını sevenler için oldukça verimli bir tatil yapma imkanı sağlar. Zell am See kayak merkezinde kış sporlarını yapabileceğiniz üç önemli dağ bulunuyor.  Bölgede 77 km yamaç uzunluğuyla Schmittenhöhe, 41 km yamaç uzunluğuna sahip Kitzsteinhorn kış maceracıları için zorlu parkurları bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle, Kitzsteinhorn buzullarında Freestyle kayakçılara meydan okuyan çok dik yamaçlar bulunmaktadır.  20 km yamaç uzunluğu olan Maiskogel ise daha çok minik misafirler ve aileler için kolay pistlere ev sahipliği etmektedir.  Sayısız kayak okulunun olduğu bölgede, kayak dışında katılabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Ice Camp ve Gipfelwelt 3000, Zell am See kayak merkezinden kaçırılmayacak etkinliklerdendir.
Advertisment ad adsense adlogger