Macaristan’da Eğitim

Üniversite Sistemi

hedu

Eğitim Sistemi

macar

Kabul Şartları

kabul

Çalışma Hakkı

tt

Harçlar ve Yaşam Masrafları

harclar

Dil Eğitimi

dil

Yurtlar ve Konaklama

hostel-hungary7

Burslar ve KYK Kredisi

burslar

Dunaujvaros Üniversitesi

dun

Corvinus Üniversitesi(BCE)

cor-uni-resim5

Eszterházy Károly Universitesi

freie-uni

Elte Eotvos Lorand Üniversitesi(ELTE)

evt-uni-resim3

International Business Üniversitesi

International_Business_College_IBC_Kolding_Denmark_2012_A-300x152

BKF Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

bfk

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME)

budapest-university-of-technology-and-economics-bme-300x177

Debrecen Üniversitesi

deb-uni-resim3

Pannonia Üniversitesi

IMG_3763k1-300x175

Peç Üniversitesi

pte_epuletek_060-300x200

Neden Macaristan

Hungary

İdealinizdeki bölümü, Avrupa’da prestijli bir üniversitede, İngilizce olarak, YÖK denkliği güvencesinde ve çok ekonomik maliyetlerle okumak istiyorsanız, Macaristan bütün bu isteklerinizi size bir arada sunuyor. Avrupa tarihinin en önemli kültür ve bilim ülkelerinden olan Macaristan, üniversite eğitimi almak için sadece Avrupada değil, tüm dünyada en iyi seçeneklerden biridir.

Macaristan, Avrupanın en önemli eğitim, bilim ve kültür ülkelerinden biridir. Bu özelliği tüm dünyadan binlerce öğrenciyi bu kaliteli eğitim geleneğinden yararlanmak için ülkeye çekmektedir. Macaristan üniversiteleri 14 Nobel ödüllü bilim adamı çıkartmış, günümüzde de halen kullanılmakta olan çok sayıda buluşa ev sahipliği yapmıştır.

Budapeşte Teknik Üniversitesi dünyanın en önemli teknik üniversiteleri arasındadır ve mezunları çok büyük bir rağbet görmektedir. Corvinus Üniversitesi, Financial Times tarafından en iyi MBA okulları arasında gösterilmekte, Semmelweis, Debrecen, Szeged ve Peç üniversiteleri başta tıp olmak üzere birçok farklı alanda yurt dışından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Macaristan üniversiteleri özellikle ABD, Kanada, İsrail, ve İskandinav ülkelerinden öğrenciler tarafından büyük rağbet görmektedir.

Bir Avrupa Birliği ülkesinde eğitim alıyor olmanız nedeniyle, YÖK denkliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Macaristan üniversiteleri hem kalite ve prestijleri hem de AB ülkesi kapsamında olmaları nedeniyle YÖK tarafından tanınır ve onaylanır. Diplomanızı aldıktan sonra mesleğinizi Türkiye’de ya da diğer ülkelerde yapabilirsiniz.

Prestijli bir Avrupa Birliği üniversitesi ile kıyaslandığında Vakıf üniversitelerinin ve Kıbrıs üniversitelerinin büyük bir bölümü birçok başlıkta rekabet dahi edebilecek durumda değildir. Üstelik Macaristan üniversiteleri sundukları üst düzey eğitim ve prestijli diplomaya rağmen, özellikle vakıf üniversitelerine kıyasla çok daha ekonomik eğitim olanağı sunmaktadır. Macaristan’da üniversite eğitimi almak vakıf üniversiteleri ve Kıbrıs üniversitelerine gitmenin en mantıklı alternatifidir.

Bir Avrupa Birliği diplomasına sahip bir öğrenci olarak bunun avantajlarını mezuniyet sonrasında hemen kullanmaya başlayacaksınız. Macaristan bu konuda da çok avantajlı bir seçenek. Macaristan, yüksek sanayi üretimi, mükemmel ihracat potansiyeli ve giderek artan iç talebe sahip bir bölge olan Orta ve Güney-Doğu Avrupanın kalbinde yer alır. Harika bir iş ortamının yanı sıra üstün altyapı ve lojistik imkanlarına sahiptir. Macaristan Avrupanın en çok yatırım çeken ülkelerinden biridir. Nokia, Bosch, Philips, IBM, Sanofi, TEVA, Astra-Zeneca gibi yüksek teknoloji sektöründeki dünya devlerinin Avrupa merkezleri de burada bulunmaktadır.

Macaristan İstanbul’dan uçakla sadece 2 saat uzaklıkta. Üstelik Macaristan’a sefer yapan havayolu şirketlerinin seferlerinin artıyor olması da önemli bir avantajdır. Macaristan’da eğitim alırken sahip olacağınız Schengen vizesi size bütün Avrupa’da seyahat özgürlüğü verecek, bireysel ve kültürel gelişiminize büyük faydalar sağlayacaktır.

Advertisment ad adsense adlogger